PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna
Witamy w środę, 23.05.2018 o    
 

Duplo 2000 w drukarni Triadapress
 
Warszawa, 07.05.2007
System do broszurowania Duplo 2000, zainstalowany w drukarni Triadapress z Katowic, jak twierdzi Piotr Kapa - jej właściciel, był odpowiedzią na konkretne, aktualne potrzeby firmy. Oferuje on też możliwość rozbudowy o kolejne funkcjonalne elementy wraz z rozwojem zakładu. Jego dostawcą była firma Tadan z Katowic – lokalny dealer Duplo Polska.

Katarzyna Olszewska (Triadapress), Mariusz Pencarski (Tadan)
Firma Triadapress powstała 15 lat temu i od tego czasu drukuje przede wszystkim książki (około 70-80% całej produkcji) a także foldery i gazety. Nasi najważniejsi klienci – wydawnictwa - zlecają nam coraz więcej prac, ale są to głównie zamówienia niskonakładowe – mówi Piotr Kapa. -Oczekują przy tym od nas bardzo szybkiego terminu realizacji zlecenia i wysokiej jakości. System Duplo 2000, który zdecydowaliśmy się zakupić, pomógł nam zrealizować te oczekiwania, bowiem znacznie usprawnił, a co za tym idzie przyspieszył, pracę w naszej introligatorni. Wcześniej, jak twierdzi właściciel drukarni zautomatyzowany dziś proces produkcji zajmował zdecydowanie więcej czasu, przy zaangażowaniu bezpośrednim większej liczby osób, które obecnie mogą wykonywać inne prace w zakładzie. System Duplo 2000 przyniósł więc nie tylko spore oszczędności czasowe, ale również ekonomiczne. Jego wybór nie był przypadkowy. Jak twierdzi Piotr Kapa, oferta firmy Duplo Polska trafiała w sedno aktualnych oczekiwań drukarni, ale również gwarantowała możliwość rozbudowy obecnej konfiguracji o kolejne moduły, które z pewnością staną się, wraz z rozwojem firmy, niezbędne. Tego, jak twierdzi, nie mogły zaproponować firmy konkurencyjne, które posiadają sprzęt równie dobry, ale zdecydowanie wykraczający poza obecne potrzeby drukarni. Dodatkowo wymaga on sporych większych nakładów finansowych, co również stanowiło dla drukarni Triadapress, inwestującej właśnie we własną siedzibę, pewnego rodzaju przeszkodę. System Duplo pozwolił jej rozłożyć te wydatki w czasie i dopasować do konkretnych potrzeb wynikających z rozwoju zakładu. Piotr Kapa podkreśla również profesjonalizm firmy Tadan, która dostarczyła sprzęt oraz, wysokiej jakości serwisu, który jest wielką pomocą przy rozwiązywaniu problemów, jakie wynikają z faktu, że sprzęt jest ciągle poznawany przez pracowników drukarni.

System Duplo 2000 służy głównie do produkcji broszur z wydajnością do 2000 egzemplarzy w ciągu godziny. Obsługuje też inne prace - od książek począwszy, poprzez czasopisma, na ulotkach skończywszy.  Drukarnia Triadapress odkryła, tuż po jego instalacji, jeszcze jedno ciekawe zastosowanie tego urządzenia. Otóż drukowała karty wyborcze, które musiały być policzone z należytą dokładnością. Okazało się, że system Duplo 2000 zrobił to perfekcyjnie, co zdumiało nie tylko samych właścicieli, ale również inne zakłady, które realizowały podobne zlecenia.

 

------------ koniec informacji prasowej -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Duplo Polska Sp. z o.o.:
Gabriela Swat, Duplo Polska Sp. z o.o.
Ul. Cyklamenów 1
Tel:+48 22 845 70 25
Fax: +48 22 845 70 27
E-mail: info@duplopolska.pl
http://www.duplopolska.pl

Opracowanie merytoryczne informacji:
Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com
Tel. +48 694 47 36 50
E-mail: Magda.Dudanowicz@printinpoland.com
http://www.printinpoland.com/pai
Copyright ©2004-2018 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika