PAI - Poligraficzna Agencja Informacyjna
Witamy w środę, 23.05.2018 o    
 

Cyfra z offsetem w towarzystwie Duplo
 
Warszawa, 05.04.2007
W ostatnim czasie w drukarni Kolumb w Katowicach rozpoczął pracę system do produkcji broszur - Duplo 2000. Kolumb to jeden z coraz liczniejszej grupy zakładów w Polsce, które realizują prace zarówno w technologii cyfrowej, jak i tradycyjnego offsetu. System Duplo obsługuje tu obie technologie. Jego dostawcą była firma Tadan z Katowic - dealer firmy Duplo Polska.

Mariusz Pencarski (Tadan), Anna Siwiak (Drukarnia Kolumb), Tomasz Gajkowski (Duplo Polska)
Drukarnia Kolumb istnieje od 1994 r. Zaczynała od realizacji zleceń w technologii cyfrowej. Firma szybko jednak przekonała się, że powodzenie przedsięwzięcia gwarantuje produkcja zarówno w tej, jak i w tradycyjnej technologii. Stąd od trzech lat inwestuje także w offsetowe maszyny drukujące i obecnie ponad 50% produkcji drukarni to prace wykonywane właśnie na tych urządzeniach (pozostałe niemal 50% to produkcja cyfrowa, której niewielki odsetek stanowi wielki format). Firma specjalizuje się w produkcji szeroko pojętego akcydensu i obsługuje przede wszystkim agencje reklamowe, choć również dociera i pozyskuje bezpośrednio klientów docelowych. Fakt, że drukuje w obu technologiach, ułatwia jej kompleksową obsługę, gwarantującą nie tylko, jak twierdzi Jolanta Budzyńska, dyrektor działu handlowego, wysoką jakość (potwierdzoną certyfikatem ISO 9001:2001), ale również atrakcyjną cenę. Wiemy jednak – mówi Anna Wiercioch, kierownik zakładu - że obecnie dla klienta często najważniejszym elementem przy wyborze drukarni, z którą chce współpracować jest czas realizacji zlecenia, dlatego nasza firma rozpoczęła niedawno inwestycje w maszyny i urządzenia, które zdecydowanie przyspieszają proces produkcji. Takim okazał się system Duplo, który usprawnił pracę w introligatorni zakładu.

Do momentu jego instalacji, procesy obecnie wykonywane automatycznie, odbywały się tu przy użyciu zdecydowanie mniej wydajnego urządzenia, albo ręcznie, co znacznie spowalniało proces produkcji. Dzięki instalacji systemu  Duplo – mówi Anna Siwiak,  kierownik introligatorni– tempo wykonywania prac przez nasz dział w zasadniczy sposób wzrosło. Istotnym atutem tego urządzenia jest również fakt, że gwarantuje ono stabilność procesu produkcyjnego. Posiada bowiem wewnętrzne czujniki wychwytujące błędy, co ułatwia nam ich eliminację.

System Duplo 2000 służy przede wszystkim do produkcji broszur z wydajnością do 2400 egzemplarzy w ciągu godziny. Konfiguracja zainstalowana w drukarni Kolumb składa się z dwóch dziesięciopółkowych wież zbierających (DC-10/60), mostu łączącego i agregatu szyjąco-złamującego (DBM-120), w pamięci którego można zapisać kilka często używanych zadań, co ułatwia, jak twierdzą pracownicy introligatorni, przełączanie między poszczególnymi pracami. W skład systemu wchodzi również układarka DBM-400STR.

Dostawcą urządzenia była firma Tadan z Katowic – dealer firmy Duplo Polska. Istnieje ona na rynku od 15 lat i od tego czasu specjalizuje się w sprzedaży urządzeń poligraficznych, głównie kopiarek cyfrowych. Z drukarnią Kolumb współpracuje od lat i współpraca ta jest bardzo pozytywnie oceniana przez obie strony. W przypadku instalacji systemu Duplo pracownicy drukarni podkreślają profesjonalizm dostawcy i niezmierną pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

 

------------ koniec informacji prasowej -----------

 

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Duplo Polska Sp. z o.o.:
Gabriela Swat, Duplo Polska Sp. z o.o.
Ul. Cyklamenów 1
Tel:+48 22 845 70 25
Fax: +48 22 845 70 27
E-mail: info@duplopolska.pl
http://www.duplopolska.pl

Opracowanie merytoryczne informacji:
Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com
Tel. +48 694 47 36 50
E-mail: Magda.Dudanowicz@printinpoland.com
http://www.printinpoland.com/pai
Copyright ©2004-2018 by Printnet s.c. :: Made by WebFabrika